Zakończenie roku szkolnego w zerówce

Utworzono dnia 28.06.2021

Pożegnanie sześciolatków i przedszkola

- 24 czerwca 2021r.

Takie dni mają swą przedziwną aurę- radości, gdyż już rozpoczynają się wakacje i smutku- bo znów cały rok przedszkolny za nami. Dało się to odczuć już od samego rana w czwartek. Jedni byli radośni jak skowronki, inni pociągali nosem- generalnie, jak to ujęła pani : „puszczały im nerwy”. To tak samo, kiedy z balonika sycząc wydobywa się gaz… Jego lot jest wtedy lekko nieprzewidywalny…

W tym dniu nasza wspaniała 11- czyli sześciolatki, żegnały mury przedszkola w Dziale i swoich kolegów. Niektórzy z nich to prawdziwi przedszkolni weterani, ponieważ byli z nami od trzylatków. Niektórzy zaś dopiero mają poznać, jaki smak mają wakacje, bo to był ich pierwszy rok w przedszkolu. Teraz cała jedenastka, wyposażona we wspomnienia i całą resztę, dumnie rusza do szkoły, obiecawszy pani, że „kiedy lat dwadzieścia minie, zjawią się kiedyś u pani w gościnie…” Pięciolatki żegnały starszaków wierszami i napomnieniem, aby wstydu nie przynieśli, a tylko wspaniałe świadectwa w teczce , którą im podarowali. Był też i taniec, który pokazał, jak zgraną paczkę tworzyła „mała” i „duża” zerówka”. Rodzice mogli się dowiedzieć, czym zajmowały się ich pociechy podczas zajęć innowacyjnych(niektórzy kiwali niedowierzająco głowami i chyba cieszyli się, że eksperymenty ich pociech nie wysadziły przedszkola). Na koniec „Minionki” przypomniały, że już lato(dokładnie jego druga doba) i nie należy beczeć, ale aktywnie skacząc, wyjść mu naprzeciw. Potem były dyplomy, podziękowania i gratulacje. Było pięknie i słodko.

Po takich emocjach spotkanie dobrze się skończyło, a baloniki na odlotowe wakacje odeszły razem z dziećmi szczęśliwe, że mogą wreszcie poznać lato!

Odlotowych wakacji!

Zakończenie roku w zerówce